KLASTER FIRM INFORMATYCZNYCH
POLSKI WSCHODNIEJ

Aktualności - informacje z Klastra IT i branży informatycznej

Wywiad z Tadeuszem Golonką z Microsoft Poland

28-02-2013

 

 

Innowacyjność można stymulować

 

13 marca 2013 w Rzeszowie odbędzie się Kongres Profesjonalistów IT, którego organizatorem jest Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej. Jednym z gości specjalnych wydarzenia, będzie Tadeusz Golonka, współzałożyciel firmy CDN S.A., a obecnie Microsoft Regional Director w Polsce. Zadaliśmy mu kilka pytań.

 

Nie jest to Pana pierwsza wizyta w Rzeszowie – czy w Pana ocenie stolica podkarpacia stanowi ważny punkt na informatycznej mapie Polski?

 

Tak, zawodowe obowiązki sprowadzają mnie kilka razy w kwartale na podkarpacie. Widzę ogromny potencjał w firmach IT, z którymi mam okazję współpracować. Dla

mnie hasło „Rzeszów – stolica innowacji” ma wymiar praktyczny.  W trakcie tego pobytu chciałbym dodatkowo odwiedzić Wschodni Klaster Informatyczny, by przekazać swoje doświadczenia ze współpracy z Akceleratorem Przedsiębiorczości – Mtech przy Uniwersytecie Stanu Maryland. Akcelerowane tam przedsiębiorstwa (IT i biotechnologia) osiągają wartość mierzoną milionami, a nawet miliardami dolarów. Można by zaryzykować stwierdzenie – seryjna zamiana dobrych pomysłów na duże pieniądze. Z dużym zadowoleniem przyjąłem też zaproszenie do udziału w Kongresie Profesjonalistów IT.

 

Jest Pan jednym z ekspertów Kongresu Profesjonalistów IT – jakie znaczenie dla branży ma organizacja tego typu wydarzeń?

 

Coraz lepsze technologie informatyczne pozwalają nam tworzyć zespoły rozproszone, pracować i komunikować się zdalnie. Jednak zdalnie nie da tworzyć się relacji. Imprezy takie jak Kongres Profesjonalistów IT poza możliwością bezpośredniej wymiany wiedzy i doświadczeń, spotkania innych ekspertów, nawiązania współpracy z nowymi przedsiębiorstwami pozwalają takie relacje budować. To procentuje. Przekłada się na korzyści biznesowe obu stron.

 

Dlaczego warto wziąć udział w Kongresie Profesjonalistów IT?

 

Świat zmienia się w zawrotnym tempie. Ten informatyczny również. Chmurowa rewolucja spowodowała przeniesienie danych i ich przetwarzania do wirtualnych centrów, właśnie w chmurze obliczeniowej. Coraz mniej czasu spędzamy z komputerem, coraz więcej korzystając z tabletu, czy smartfonu. Rozwiązania IT, adekwatne do dzisiejszych potrzeb przestaną być używane w nieodległej przyszłości. Czas życia oprogramowania, które nie jest innowacyjne staje się coraz krótszy. Innowacyjność można stymulować. Kongres Profesjonalistów IT jest doskonałą okazją, by wejść na innowacyjną ścieżkę, tworzyć rozwiązania z myślą o przyszłości. Ta inspiracja to zarówno bezpośredni kontakt z osobowościami świata IT, ich prezentacje, czy interakcyjne debaty w trakcie kongresu. Myślę, że każdy z uczestników znajdzie w bogatym programie coś dla siebie.

 

Jakie zagadnienia poruszy Pan podczas swojego wystąpienia?

 

Swoje wystąpienie zatytułowałem „Zaczynaj z wizją końca – jak wybrać właściwe rozwiązanie IT dla Twojej organizacji?” Spojrzenie na innowacyjność nie oczami dostawcy, ale odbiorcy. Połączenie marzeń i biznesowych realiów.

 

Rozmawiał: Jacek Wach | BMM

Realizacja: Ideo, Powered by: CMS Edito
Wszelkie prawa zastrzeżone KlasterIT - Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej | ul. Hanasiewicza 19, pok. 12, Rzeszów, Podkarpacie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013